. бг ски новини : Стрелбата препъна биатлонистите ни на олимпийския фестивал - 28 Януари 2015 - 13:59

#EYOF2015 БИАТЛОН. Неточна стрелба попречи на биатлонистите ни да се представят добре на продължаващия в Австрия и Лихтенщайн Европейски олимпийски младежки зимен фестивал.

Повечето от българите изпратиха половината си куршуми нахалост и така отстъпиха в преследването с по 10-ина позиции в класирането. Ето и местата, които заеха нашите: момчета 10 км с 4 стрелби 36. Кристиян Стоянов (9 грешки), 53. Християн Георгиев(10), 60. Петър Велчев(12), шампион е Себастиян Самуелсон(Шв) с 3 рунда; момичета 7.5 км с 4 стрелби:  40. Милена Тодорова(9), 51. София Величкова (4), 57. Виктория Комитова (9), победителка е французойката Лу Жанмоно, стартирала 10-а и единствена от всички завършила без наказателна обиколка.

Най-предно класиране от нашите днес записа Теодора Маркова, класирала се 21-ва след волната програма във фигурното пързаляне. Резултатът на българката 88,68, първа със 152.86 е рускинята Александра Проклова.

БОК
28 янаури 2015 г.

Кристиян Стоянов 36-ти в преследването на 10км

Българинът Кристиян Стоянов се класира на 36-о място в преследването по биатлон на 10 километра на Европейския младежки олимпийски зимен фестивал.

Стоянов преодоля дистанцията на трасето в австрийския зимен център Бюрзерберг за 38:38.3 минути, след като допусна цели 9 грешки при четирите си стрелби. Християн Георгиев завърши 53-и за 41:09.9 минути, след като направи 10 грешки, а Петър Вълчев остана на последното 60-о място с време 44:46.4 минути и 12 грешки.

Сребърният медалист от спринта на 7,5 километра Себастиан Самуелсон от Швеция спечели титлата в преследването. Той измина дистанцията за 31:45.2 минути с три грешки при стрелбата. Самуелсон изпревари двама норвежци, които също свалиха по 17 от 20 мишени на огневия рубеж. Втори на 5.6 секунди се класира Стурла Холм Легерайд, а трети на 45.6 секунди се нареди Александър Фелд Андерсен.

Шампионът от спринта Сергей Демичов (Русия) допусна осем грешки и финишира едва 18-и на 4:02.7 минути зад победителя.

28 януари 2015 | 13:49