. БФСки новини : Поздравителен адрес от Председателя на БФСки - 29 Януари 2015 - 16:43

Председателят на Българска федерация ски (БФСки) Цеко Минев изпраща поздравленията си на алпийците Алберт Попов и Йоан Тодоров за отличното им представяне на 12-ия Европейски младежки Олимпийски зимен фестивал в Лихтенщайн и Австрия. Попов спечели два сребърни медала в гигантския слалом и слалома, а Тодоров се класира 8-и на гигантския слалом и шести в слалома.

„Силното ви представяне на този най-силен форум в Европа за вашата възраст показа, че имате потенциала да вървите уверено по трудния път към върха в алпийските ски, заяви Цеко Минев. - След спечелването на медали от този форум преди години Жени Раданова, Владимир Зографски и Радослав Янков покориха световните върхове в техните спортове".

Президентът на БФСки изказва и специални поздравления към Владимир Зографски за световната титла в ски скока от Зимната универсиада в Словакия.

Ръководството на БФСки поздрави и биатлонистите Владимир Илиев и Красимир Анев, които спечелиха съответно бронзов медал и четвърто място в индивидуалния старт на 20 км от Европейското първенство по биатлон в Отепаа.