. бг ски бягане новини : Григорова и Цинзов победиха в ски-бягането за купа НСА - 16 Февруари 2007 - 21:24

СКИ БЯГАНЕ. Райна Коюва, която ще ни представя на Световното първенство в Япония, не успя да завърши 5-километровата дистанция на в 17-то издание на състезанията за Купа НСА по ски бягане.
Състезателката от Банско не може продължи участието си след лошо падане на едно от спусканията по трасето на писта "Витошко лале" край София.

В нейно отсъствие златото взе националката на България по ориентиране Антония Григорова от "Александър Логистик". На 15 км при мъжете Веселин Цинзов финишира далеч преди останалите юношески национали Иван Бургов и Петър Кьосев.

Надпреварата е и мемориален турнир в памет на Георги Зографов, дългогодишен треньор и преподавател в Спортната Академия.

"Въпреки всички трудности, успяхме да проведем състезанието, за да покажем, че и този спорт го има в България", сподели организаторът Петър Зографов.v На световното първенство по ски-северни дисциплини за мъже и жени, започващо през следващата седмица в ски-бягането ще ни представят Райна Коюва и Веселин Цинзов.