. бг алпийски ски новини : Призьори на Супер-Г от Държавното първенство за деца в Банско и купа "Капи" - 26 Март 2015 - 20:55

АЛПИЙСКИ СКИ. Днес в ски зона Банско се проведе Държавното първенство по ски алпийски дисциплини за деца (до 14 и 16 г) на супергигантски слалом и старта за купа "Капи" в същата дисциплина и същите възрастови групи. Организатори са БФСки и СК "Юлен".

Вицепрезидентът на БФСки Георги Бобев с призьорките до 14 г, фото: БФСки

Златният медал от държавното при момчетата до 16 г спечели Кристиян Ляпев (Мотен). Втори остана Асен Мавриков (Юлен), а третия е неговия съотборник Михаил Касапинов.

В супергигантския слалом при момичетата до 16 г титлата спечели Ивелина Крумова (Боровец), следвана от Антоанета Караиванова (Пампорово) и Мира Гелова (Витоша ски). Шампионки при момичетата до 14 г стана Ева Вукадинова (Боровец). Среброто е за Елеонора Досева (Мотен), а бронза взе Никол Николова (Боровец). Георги Ергин (Юлен) триумфира при момчетата до 14 г. Втори е Калин Златков (Мотен), а трети Антон Томов (Боровец).

За купа "Капи" на Супер-Г при момчетата до 16 г победител е Кристиян Ляпев (Мотен), а при момичетата първа е Ивелина Крумова (Боровец). До 14 г първи при момчетата е Георги Ергин (Юлен), а при момичетата победителки с равно време са Ева Вукадинова (Боровец) и Елеонора Досева (Мотен).

Призьорите бяха наградени лично от Георги Бобев, вицепрезидент на Българска федерация ски, Георги Кочов, спортен директор на "Бороспорт", Валентин Стефанов, директор състезания в БФСки и др.

Утре от 9,30 ч на писта "Томба" започва слалома за купа "Пирин" (мъже и жени). За участие са са се записали 100 мъже и 30 жени от 14 държави.