. OUTDOOR : БАЙКОВЕТЕ: Обиколка на Витоша 100км 2015 - 13 Юни 2015 - 18:04

ПЛАНИНСКИ СУПЕР МАРАТОН, КОЛОЕЗДЕНЕ. Победителите в планинското колоездене от Обиколката на Витоша 100км 2015 вече са ясни! Първи е Тодор Ангелов с време 3 ч. 58:18.7 мин., пред Бойко Танчев с време 4:04:39.6 ч. и Владислав Гюров с време 4:07:18.0 ч. Четвърти остана Илко Илиев (4:09:20.8 ч).

Тодор Ангелов

Владислав Гюров

Илко Илиев

Лидерката на националния отбор по ски алпийски дисциплини Мария Киркова финишира 14-та при дамите, а победителка е Христина Козарева с време 5:04:46.1 ч. Въпреки че спука гума още в началото на състезанието, Анелия Карагьозян завърши втора, като финишира с 16:27,8 мин след шампионката. Третото място заслужи Ивета Алексиева (+18:26,4 мин).

Христина Козарева

Анелия Карагьозян

Ивета Алексиева

Ако нямаше забавянето на Карагьозян за смяна на спуканата гума, битката за първото място при дамите щеше да бъде най-малкото изключително оспорвана.

От стартиралите над 1320 велосипедисти до финала в контролното време стигнаха 1090 мъже и 109 жени, което за поредна година доказа, че "Обиколката на Витоша 100км" е най-голямото и най-масово спортно мероприятие за професионалисти и аматьори в България.

Състезанието се провежда ежегодно и включва две дисциплини - планинско колоездене и планински супер маратон. Маршрутът, който изминават състезателите е 88.96км. Стартът е от локалното пред Резиденция Бояна (Националния исторически музей) и минава през Бояна към Владая. От там състезателите се отправят към Кладница като преминават високо над Мърчаево и Рударци. След това минават покрай язовир Студена и Боснек към Чуйпетлово, от където започва изкачването към най-високата точка по маршрута - седловината "Смило" с 1350 м. н.в. После се спускат в Ярлово, минават покрай Ярема и следвайки Рилския водопровод над Железница и Бистрица. Спускат се покрай Симеоновските езера, след което отиват към Драгалевци, от където достигат водната електроцентрала на Бояна и се спускат към старт-финала пред Резиденция Бояна.

Най-бързите колоездачи изминават маршрута за под 4 часа, а най-бързите маратонци за около 8 часа.

Довечера в 23:59 часа ще стартират скороходците.

Скиорката Мария Киркова сподели специално за SKI.BG, че смята да изходи и "Обиколката" идната нощ, т.е. да завърши и в дуатлона на 200км. Същевременно националът по ски бягане Андрей Гридин днес тренира по трасето и ще бяга нощес, каквото планира да направи и Антония Григорова-Бургова. Да им пожелаем успех!

Очаквайте пълния репортаж и супер екшън фотогалериите на WWW.SKI.BG от днешния горещ маунтийн байк ден !!!