. OUTDOOR : Шабан Мустафа 4-ти на Световното по планинско бягане в Швейцария! - 04 Юли 2015 - 22:36

СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО ПЛАНИНСКО БЯГАНЕ МАРАТОН. Настоящият шампион на България по планинско бягане на дълга дистанция и на маратон Шабан Мустафа се класира на изключително престижното четвърто място на Световното първенство по планинско бягане (дълга дистанция), провело се тази събота, 4-ти юли 2015 г. в района на швейцарския планински курорт Цермат.

Шабан Мустафа (България) на фона на връх Матерхорн по време на Zermatt Marathon 2015, фотография: marathon4you.de

Именно на Маратона Цермат българският планински атлет беше трети на подиума миналата година. Днес българинът финишира за 3 часа 07 минути и 12,0 секунди, като не му стигнаха само 2 мин. и 55,2 сек да се качи на подиума. Победител стана Томазо Вакина от Италия с време 3:01.51,5 часа (Шабан е с разлика от 05 мин и 21,5 сек). След него се наредиха Анди Уокър от САЩ с време 3:03.51,2 часа и Франческо Пупи от Италия с 3:04.14,8 часа.

Стартът на Zermatt Marathon 2015, фотография: marathon4you.de

Изключителното постижение на Шабан Мустафа се допълва от факта, че той е втори в класирането на възрастова група мъже над 30 години, тъй като само победителят е в неговата група, а двамата му подгласници са значително по-млади и са в младежката възрастова група M18.

В класирането след Шабан Мустафа останаха соченият за фаворит за победата Митя Косовели от Словения, многократният победител в това състезание Пол Митича Мичиека от Кения и още множество световни имена в този спорт.

При жените световна шампионка стана Мартина Щрал от Швейцария с време 3:21.38,4 часа. Българката Милка Михайлова за съжаление не успя да завърши състезанието.

Zermatt Marathon 2015, фотография: marathon4you.de

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНИЯ РЕПОРТАЖ НА SKI.BG ЗА ZERMATT MARATHON 2015 И УСПЕХА НА ШАБАН МУСТАФА !!!