. бг сноуборд новини : Александра Жекова ще представя България на финалите на Световната купа по сноуборд - 01 Март 2007 - 10:03
Теодора Пенчева и Марио Беньо атакуват призовите места за Европейските купи

С великолепното си представяне по време на азиатското турне от Световната купа по Сноуборд (3-то, 12-то и 13-то място), Александра Жекова успя да си осигури участие на финалите на Световната купа от 16-ти до 19-ти март в Стоунхем (Канада). Дисциплините, в които Жекова ще участва са паралелен гигантски слалом и сноубордкрос. Преди това обаче Сани ще кара и на двата бордъркроса в Лейк Плесид (САЩ) на 8-ми и 11-ти март. В момента Александра е 12-та в класирането за Световната купа в бордъркроса и 18-та в паралелните дисциплини.

Александра Жекова по време на PGS-а в Сунгво, Република Корея, където се класира на 13-то място, снимка FIS

Успешна бе миналата седмица и за Теди Пенчева, която спечели старт за Европейската купа по паралелен гигантски слалом в Клиновец (Чехия). На същото състезание Иван Ранчев достигна до 8-мо място при мъжете. В момента Теди се намира на 5-то място в генералното подреждане за Европейската купа при жените, където водачка е рускинята Екатерина Илюхина. Следващите стартове на Теди са на 3-4 март в украйнската столица Киев.

Марио Беньо завърши на 4-то място в състезанието по биг еър в Копаоник (Сърбия) валидно за Европейската купа. На същата дисциплина Ангел Харизанов е 7-ми, Стефан Попадийн – 10ти, а  Кристиян Малинов – 11-ти от общо 28 стартирали в състезанието, което се проведе при лоши метеорологични условия. За сега Марио е 10-ти във временното класиране за Европейската купа. Следващите стартове от веригата са на 10-11 март в Словения и на 17-18 март в Македония. Българските фрийстайлъри ще участват и на двете състезания, като преди това ще се подготвят на новоизградения фън-парк пред х.Алеко.