. OUTDOOR : Пол Коеч и Милица Мирчева спечелиха "Витоша - моята планина" 2015 - 27 Септември 2015 - 17:43

ПЛАНИНСКО БЯГАНЕ. Състезателите на "Атлет" Мездра - Милица Мирчева и Пол Кипсиеле Коеч (Кения) спечелиха първите места съответно при жените и мъжете във второто издание на планинското бягане "Витоша - моята планина". Двамата финишираха по 16-километровото трасе от Бояна до хижа "Алеко", съответно с време 1:34,03 ч и 1:16,33 ч.

ВИЖТЕ ТУК ПЪРВАТА ФОТОГАЛЕРИЯ С ИЗБРАНИ СУПЕР ПРО КАДРИ ОТ "ВИТОША - МОЯТА ПЛАНИНА 2015" !!!

Стартът на площада в Бояна даде лично генералният секретар на БОК Белчо Горанов.

Всъщност финала пред хижа "Алеко", заедно ръка за ръка, първи пресякоха Пол Коеч и неговият съотборник и треньор - шампионът ни по полумаратон Йоло Николов. Победата след "фотофиниш" все пак беше присъдена на кениеца.

Трети завърши шампионът ни по планинско бягане на дълга дистанция и по маратон Шабан Мустафа, който само преди 2 седмици спечели супер престижния международен планински маратон Юнгфрау в Швейцария, а също така по-рано това лято се класира 4-ти на Световното първенство по планинско бягане в маратонска дистанция, провело се в Цермат, Щвейцария.

Миналата година именно Шабан Мустафа спечели първото издание на "Витоша - моята планина", също с фотофиниш между него и Йоло Николов. Този път обаче натрупалата се умора у 37-годишния планински атлет, който е родом от Карнобат, но понастоящем живее в с.Костен, община Сунгурларе и се състезава от името на ОСКЛА "Шампион - Сунгурларе", си каза думата и Шабан трябваше да се задоволи с третото място на подиума, изоставайки на финала с над 100-тина метра от двамата лидери.

Четвърти завърши Димчо Мицов. Петото място заслужи националният ни състезател по ски бягане Андрей Гридин, а шестото - националът ни по ориентиране Иван Сираков, който преди дни спечели в тандем със Станимир Беломъжев екстремното състезание Адвенчър къп 2015.

"За поредна година състезанието бе перфектно", каза след финала Милица Мирчева, която спечели първото място в това състезание и през 2014-та.

Пол Коеч също бе много радостен от успеха, който му е първи в състезания по планинско бягане в България.

Въпреки дъждовното време, участие в атрактивната надпревара взеха 180 мъже и жени, а на късата дистанция на 3 км, която беше от "Алеко" до "Голи връх" и обратно, се включиха 70 деца на възраст до 14 г.

При най-малките първото място при момичетата е за Ния Василева (Ски клуб "Грийн роуд") - 17:47,09 мин, а при момчетата за Марти Йорданов ("Валди" - София) - 17:25,46 ч.

При жените до 20 г първа на 16 км е Веселина Алинска ("Рилски атлет") с 1:53,41 ч, а при мъжете в същата категория №1 е Александър Сръндев - 1:29,18 ч. Първа при дамите над 40 г е Милка Михайлова "Дунав" с 1:37,39 ч, а при мъжете Теодор Тодоров ("Валди" - София) с 1:45,56 ч. С 34-то място в тази категория може да се похвали и водещият на състезанието Део.

При мъжете над 50 г пръв завърши Бойко Златанов ("Локомотив" София) с 1:41,37 ч.

Всички състезатели и гости на атрактивната надпревара похапнаха от уникалния Пилаф суперенерджи, който кулинарният спец Ути Бъчваров сготви на поляната пред хижа "Алеко". В енергийната бомба Ути включи само био продукти, сред които 20 кг ориз, всякакви сушени плодове, 5 кг кашу, 5 кг орехи, 3 кг лешници, 2 кг бадеми, истинска цейлонска канела и 20 кг български био моркови.

Призьорите при мъжете и жените бяха наградени с чекове за по 1000 лв съответно от Ваня Манова, директор на MasterCard за България и Константин Констадинов, изпълнителен директор на "Витоша ски", които за втора поредна година организират състезанието.

Призьорите получиха от двигателя на състезанието Радослав Пеев ("Витоша ски") и последни модели мобилни телефони от Мтел. Делян Тотев от Salomon награди призьорите с часовници Suunto. Медали и купи на най-добрите връчи и Анатоли Илиев, секретар на организационния комитет на София 2018 - европейска столица на спорта. Атрактивни награди за най-добрите имаше и от Fibank, Siven с ЕА7. Всички, които се качиха на подиума, получиха и най-новия NO26 на българското списание за спорт, лайфстайл и индустрия СКИ&БОРД.

Шоуто пред хижа "Алеко" завърши с томбола за всички участници. Много от тях получиха награди от Fibank, Mtel, Master Card, Nescafe Classic, Максспорт, Suunto, Salomon, Siven и EA7.

Събитието подкрепи инициативата на Столична община за туристически поход от "Алеко" до Черни връх по повод Светония ден на туризма, а също така е част от календара на София 2018 - Европейска столица на спорта. В изкачването на Черни връх се включиха няколкостотин приятели на туризма от цялата страна.

27 септември 2015 г.

ОЧАКВАЙТЕ СКОРО ОЩЕ ПОДРОБНОСТИ И ОСТАНАЛИТЕ ПРО ФОТОГАЛЕРИИ НА SKI.BG С МНОГО ЕКШЪН ФОТОГРАФИЯ ОТ СЪСТЕЗАНИЕТО !!!