. бг ски новини : Дафовска награди победителите в националното п-во по ски за Журналисти - 12 Март 2007 - 14:57

Лично олимпийската ни шампионка по биатлон от Нагано’ 98 Eкатерина Дафовска награди победителите в националното първенство по ски за  журналисти в Чепеларе за наградите на „Орион”. От ръцете на първата ни и засега единствена златна медалистка в  Зимни олимпийски игри своите златни медали в различните възрастови групи получиха : Пламен Вълков /в.”Стандарт” / и Десислава Кулелиева /в. „24 часа”/ - до 45 години,  Васко Михайлов /БНТ/ и Надежда Чипева  /в. „Дневник/ - 45- 55 г. , Петър Горненски /издателство „Горпрес”/ и Мария Горненска /БНР/ - над 55 г.

шампионът при мъжете до 45 години - Пламен Вълков

В традиционното вече първенство, организирано от Българския ски клуб на журналистите /БСКЖ/, в гигантския слалом стартираха 33 колеги от 19 осведомителни средства /медии/.  Въпреки безснежната в цяла Европа зима,  всеотдайните домакини от ски центъра „Чепеларе” положиха неимоверни усилия, за да създадат добри условия за състезание в горната част на писта Мечи чал.

шампионката при жените до 55 години - Надежда Чипева

Участниците в шампионата,  включен в състезателния календар на БФ ски, се запознаха с производствения процес и експортните възможности на фабриката „Пампорово –ски”. Известна на родния пазар с марката „Орион” и произвеждаща за чужбина и под други марки, тя е с амбицията до три години да стане „номер едно” в Европа по количеството на своята продукция.  Група журналисти- скиори участваха и в премиерата на книгата за Екатерина Дафовска  „Снежната царица от Чепеларе”. Нейните автори – пловдивският журналист Гено Бахчевански и поетът Емил Милев са поднесли наистина интересно четиво за нашето „златно момиче”, победителка в десетки стартове в биатлона, включително и на Олимпиада’ 98  в Нагано /Япония/.

Националното първенство по ски за журналисти  в  Чепеларе стана възможно и благодарение на съдействието на русенската фирма ЕКОН-91 /производител на лакове и бои с марката «Пастело»/ , „Канон България” и „Мобилтел” ЕАД.