. бг ски новини : Михаил Клечоров 9-ти за купата на ИБУ в Нове Место - 10 Януари 2016 - 15:52

БИАТЛОН. Михаил Клечеров завърши на девето място в спринта на 10 километра за мъже за купата на ИБУ в чешкия зимен център Нове Место. Българинът повали всичките 10 мишени и измина дистанцията за 25:21.1 минути.

Димитър Герджиков също без безпогрешен в стрелбата и се нареди 19-ти. Антон Синапов се класира на 28-о място с един пропуск. Последен от българите остана Димитър Парталов - 82-и с четири наказателни обиколки от 111 завършили биатлонисти.

Победител в надпреварата стара Пьотър Пашченко от Русия с един пропуск и 24:20.3 минути. Втори е Тимофей Лапшин на 3.9 секунди с две грешки, а трети се нареди Йоханес Кюн от Германия също с две наказателни обиколки и пасив от 38.7 секунди.

Десислава Стоянова завърши на шесто място в спринта при дамите

Българката Десислава Стоянова завърши на шесто място във втория спринт на 7.5 километра за жени за Купата на ИБУ в чешкия зимен център Нове Место. Стоянова, която вчера беше 18-а, беше безгрешна в стрелбата и измина трасето за 20:51.7 минути.

Още три българки стартираха в надпреварата. Дафинка Коева направи една грешка на огневия рубеж и зае 44-а позиция. Емилия Йорданова е 53-а с две наказателни обиколки, а Стефани Попова е 76-а също с две грешки. 84 биатлонистки стартираха в спринта. Победителка стана Анаис Шевалие от Франция с 20:04.7 минути и 10 от 10 мишени. Втора и трета са съответно Яна Бондар от Украйна на 9.4 секунди и Светлана Слепцова от Русия на 16.6 секунди. Двете също са без грешка в стрелбата.