. бг алпийски ски новини : Килиан Албрехт с първа титла в България - 02 Април 2007 - 08:58
Национално първенство на България по гигантски слалом

Килиан Албрехт завоюва първата си титла в България и то при дебюта си на състезание у нас. Австриецът с български паспорт спечели златото в гигантския слалом в Банско.

В генералното класиране за Откритото първенство на България преди него се нареди само хърватинът Иван Оливари с общо време от двата манша 2:24,91 минути. Той обаче не участва в подреждането за националния шампионат, защото е чужденец. Трети в гигантския слалом завърши Стефан Георгиев.

"Гъстата мъгла във втория манш ми попречи да карам на пълни обороти, заяви след състезанието Килиан Албрехт. Подготовката на пистата и организацията на състезанието обаче бяха като за Световна купа.

При дамите титлата от Откритото първенство спечели сръбкинята Мария Тръмчич с 2:31,56 минути. Тя остави след себе си на 0,74 секунди на второ място Силвия Маджарска, която обаче взима златото в дисциплината от националното пърпенство. Трета с 2:32,82 минути е Мария Киркова.

Общо в гигантския слалом проведен на писта Шилигарника 2 в Банско взеха участие 125 алпийци - 88 мъже и 37 жени от 11 държави. Утре отново на писта Шилигарника 2 в Банско ще се проведе гигантският слалом за купа "Пирин".

Генерално класиране от Откритото първенство на България по гигантски слалом, валидно за ФИС: