. бг ски новини : Краси Анев 12-ти в индивидуалния старт на 20 км в Руполдинг - 13 Януари 2016 - 18:17

БИАТЛОН. Красимир Анев завърши на 12-о място в индивидуалната дисциплина на 20 километра от Световната купа по биатлон в германския зимен център Руполдинг. Победител стана Мартен Фуркад от Франция, който постигна пети успех за сезона и увеличи аванса си на върха в генералното класиране. Той се бори в рекордна пета поредна Световна купа. Красимир Анев беше без грешка в първите три стрелби и се движеше сред първите десет, но при последното си посещение на стрелбището пропусна една мишена и остана на 12-а позиция. За българина това е най-доброто класиране за сезона. Анев завърши на 2:25.9 минути зад Фуркад. Така той се изкачи на 25-то място в генералното класиране за СК със 172 точки и се класира за масовия старт в събота.

Още трима българи участваха в надпреварата. С личен резултат Димитър Герджиков е 45-и с една грешка в стрелбата и пасив от 4:31.0 минути. Владимир Илиев е 67-и с три пропуска, а Михаил Клечеров - 68-и с четири грешки. 103 биатлонисти завършиха състезанието.

Носителят на Световната купа Мартен Фуркад, който е двукратен олимпийски шампион от Сочи 2014, направи един пропуск в четирите си стрелби и измина дистанцията за 50:53.9 минути. За французина това е 44-и успех в кариерата за СК. Така той се изравни на втората позиция във вечната ранглиста със сънародника си Рафаел Поаре. Начело е норвежката легенда Оле Ейнар Бьорндален с 94 победи за СК в кариерата си. Бьорндален днес завърши на 44-о място с четири грешки. Втори на 17.5 секунди също с една грешка на огневия рубеж остана Симон Едер от Австрия. Трети се класира Антон Шипулин (Русия) на 28.9 секунди с една пропусната мишена.

Фуркад вече има 601 точки на върха в класирането за Световната купа. Втори е Тарей Бьо (Норвегия) с 438 точки, следван от Емил Хегле Свендсен (Норвегия) с 434 точки и други. Бьо се нареди 11-и в днешната надпревара, а Свендсен остана 29-и. Анев е 25-и в генералното класиране, а Владимир Илиев - 43-и с 69 точки.