. бг сноуборд новини : Сани Жекова спечели малкия финал във Фелдберг - 23 Януари 2016 - 14:58

СНОУБОРДКРОС. Българската звезда в сноуборда Александра Жекова завърши на седмо място в досциплината сноубордкрос, пореден кръг от Световната купа, който се проведе във Фелдберг, Германия.

Българката нямаше проблеми до полуфинала, но в него не зае добра линия и в крайна сметка завърши пета. Така Жекова се класира за малкия финал, в който беше безапелационна и изпревари петте си съпернички, с което си осигури седмо място в крайното класиране.

Жекова ще има шанс за още по-добро класиране в неделя, когато във Фелдберг ще се проведе още един кръг от Световната купа.

Състезанието днес спечели чехкинята Ева Самкова пред Микела Мойоли (Италия) и Клоуи Треспьош (Франция). При мъжете руснакът Николай Олинин сензационно грабна победата пред Пиер Вултие (Франция) и Алекс Пулин (Австралия).