. бг сноуборд новини : Жекова 7-ма на бордеркроса в Корея - 27 Февруари 2016 - 08:41

СНОУБОРД КРОС. Ново силно класиране за Александра Жекова, която завърши 7-ма в бордеркроса за Световната купа във "Феникс Парк" в Бокуанг, Република Корея. Стартът беше и тестово събитие за предстоящите състезания на същото място по време на Зимните Олимпийски игри Пхьончхан 2018. Чаровната ни сноубордистка остана 4-та в полуфинала, зад Линдзи Джакобелис от САЩ, Ева Самкова от Чехия и Клои Треспош от Франция. Четвъртата позиция в полуфинала изпрати българката в малкия финал и в битката за 7-мото място, спечелено без колебание от нея. Браво, Сани! Победителка в състезанието стана французойката Клои Треспош, а при мъжете златото спечели Нейт Холанд от САЩ. Очаквайте подробностите.

Победителите в бордеркроса в Корея - Клои Треспош (Франция) и Нейт Холанд (САЩ), фото © FIS

"Квалификацията беше отменена в следствие на силен вятър, а схемата за състезанието днес беше направена спрямо ФИС точките ни...Това ми отреди тежък жребии...Чувствах се добре и карах силно през целия ден, въпреки променливите условия. Отпаднах за много малко от големия финал, но след отлично спускане, победих в малкия! Радвам се, че опознахме терена за предстоящите Олимпийски игри и бяхме част от това интересно и много оспорвано състезание! Поздравления на тези, които днес бяха по-добри! Прегръдки на моите приятели и фенове!" - написа малко след финала Сани Жекова в своя официален Фейсбук профил.

27 февруари 2016 г.

***

Сани Жекова спечели малкия финал в Корея

Най-добрата българска сноубордистка Сани Жекова спечели малкия финал в сноубордкроса от старта на Световната купа в Бокуанг (Кор). Състезанието бе тестово за трасето на което ще се проведе сноуборда по време на Олимпиадата в Пьончанг 2018. Първа в Бокуанг завърши Кло Треспьош (Фр). За седмото си място в Корея Жекова взима 360 т за Световната купа. С тях българката вече има 1640 и заема девето място в дисциплината. Първа с 3200 е Микела Мойоли (Ит).