. бг ски новини : Беломъжев шести на в средната дистанция на Европейското по ски-ориентиране - 03 Март 2016 - 15:04

СКИ-ОРИЕНТИРАНЕ. Българинът Станимир Беломъжев се класира на шесто място в масовия старт на средна дистанция на Европейското първенство по ски-ориентиране в Обертилях (Австрия).

Беломъжев беше лидер до средата на трасето, но сблъсък с финландски състезател доведе до скъсване на ръкохватка на едната щека, което не му позволи да задържи челната позиция. Българинът завърши на 59 секунди от шампиона Ларс Мохолд (Норвегия), който преодоля най-бързо дистанцията от 9350 метра за 45:50 минути.

Втори с изоставане от 22 секунди се класира Андрей Ламов (Русия), а трети на 53 секунди завърши Ерик Рост от Швеция. Четвърти и пети са други двама руснаци финишират Едуард Хренников на 33 секунди и Андрей Григориев на 42 секунди.

В надпреварата с 28 контролни точки се включиха 61 състезатели. След този старт в световната ранглиста по ски-ориентиране Беломъжев остава на върха, а в класирането за Световната купа през сезона е четвърти на 76 точки от временния водач Ерик Рост.

Ето какво написа Тачо в личната си Фейсбук страница след края на състезанието:

"След вчерашното 4-то място в спринтовата щафета заедно с моята съотборничка Антония Григорова, днес успях да се класирам на призовото 6-то място в индивидуалния масов старт на средна дистанция. Дадох всичко от себе си, за жалост втората част на маршрута карах със скъсана ръкохватка на щеката след сблъсък с финландски състезател, което ми попречи да атакувам медалите. Утре е почивен ден, надявам се, че силите ми ще се възвърнат за дългата дистанция в другиден. Благодаря на всички за интереса и подкрепата!"

Днес състезателите имат почивен ден, утре ще се проведе дългата дистанция, а в събота първенството на континента ще завърши с щафети.