. бг ски новини : Станимир Беломъжев с бронз в дългата дистанция на ЕП по ски-ориентиране в Австрия - 04 Март 2016 - 17:28

СКИ-ОРИЕНТИРАНЕ. Станимир Беломъжев спечели бронзов медал от дългата дистанция на Европейското първенство по ски ориентиране, което се провежда в австрийския зимен център Обертилях. След шесто място на средната дистанция и четвърто при смесените щафети, Станимир се изкачи на почетната стълбичка след чудесно бягане в класическата дълга дистанция (интервален старт) с дължина 28 500 метра и 36 контролни точки.

Европейски шампион стана Ларс Мохолдт (Норвегия) с време 92:42. Втори с изоставане от 2:30 сек. се класира Едуард Хренников (Русия) и трети – с осем секунди от среброто завърши Станимир, който успя да изпревари Андрей Ламов (Русия), Ерик Рост (Швеция) и Яне Хакинен (Финландия) – негови основни конкуренти в класирането за Световната купа.

В Световното първенство при младежите, което се провежда паралелно на същото място, чудесно бягане направи Мартин Пенчев, който зае 5-то място в дългата дистанция, а на две секунди от подиума – 7-ма завърши Андрея Дяксова, която участва в класирането за Европейското първенство за девойки до 17 години.

Първенството завършва утре с класически щафети, където България ще участва с 2 отбора - при мъжете, където партньори на Станимир ще бъдат Антония Григорова и Мартин Пенчев, както и при девойките до 17 години, където с Андрея Дяксова ще стартират по-малката й сестра Евангелина и Калина Недялкова.

04 март 2016 | 16:50