. бг ски новини : Банско беше домакин на Републиканското първенство по ски и биатлон 2016 за служителите на МВР - 18 Март 2016 - 10:09

От 14 до 17 март 2016 г. в гр. Банско се проведе републиканското първенство по ски алпийски дисциплини и биатлон за служителите на МВР.При отлична организация на пистата под връх Безбог бяха проведени дисциплините слалом и гигантски слалом, а на "Бъндеришка поляна" дисциплината биатлон. В първенството взеха участие 61 състезателя от 13 спортни клуба.

Най-добре се представиха състезателите на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението", които спечелиха отборните титли в двете дисциплини.

Наградите на победителите бяха връчени от директора на ОД МВР Благоевград - старши комисар Росен Танушев, комисар Чавдар Атанасов - директор на ЦПБС и зам.-председател на "Спортна асоциация - МВР", г-н Иван Младенов, генерален секретар на "Спортна асоциация - МВР" и инспектор Георги Савов - началник-група "Елитен спорт" в ЦБПС.

Спортна асоциация - МВР
петък, 18 март 2016
Снимков материал може да видите тук,
Класирането вижте тук.

***

ОД МВР- Кюстендил в топ 3 на републиканското по ски и биатлон

Отборът на ОДМВР - Кюстендил завоюва 1 златен, 2 сребърни и 4 бронзови медала от Републиканско състезание по ски алпийски дисциплини и биатлон за служители на МВР. Състезанието се проведе в гр. Банско между отборите на 14 дирекции на МВР, организирано и финансирано от Спортната асоциация на МВР.
Отборът на ОДМВР - Кюстендил, в състав Ивайло Василев, Таньо Кюркчийски, Любомир Любенов, Върбан Тодоров, Ваня Тодорова, Ирена Ковачева , Лъчезар Костадинов и Борис Йосифов се класира отборно на 3- то място в алпийските дисциплини, а в биатлона - на 4- то място. В смесената щафета по биатлон отборът на ОДМВР - Кюстендил се класира на 3- то място.
Индивидуално, на първо място в гигантския слалом се класира Ивайло Василев, в слалома е на второ място.
Лъчезар Костадинов е на второ място, а Върбан Тодоров на трето в състезанието по биатлон, за участници над 45 години.

Автор: Влади Владимиров