. фрийстайл новини : Отлично представяне на националния ни отбор по ски крос в Чехия - 25 Март 2016 - 19:08

СКИ КРОС. Отлично представяне на националния отбор по ски крос на България. От 18-ти до 20-ти март 2016г., в чешкия зимен курорт Реждице, се състояха откритите национални първенства на Чехия и Словакия, които са от календара на ФИС.

На тези стартове националният отбор по ски крос, в състав - Владимир Попов и Стоян Върбанов, с треньор Георги Моллов, се представи отлично.

В първия старт, кръг от календара на ФИС, Владимир Попов се класира трети в малкия финал и зае престижното 7 място в крайното класиране. Стоян Върбанов се класира 22-ри.

Отличното представяне на Владо продължи и на следващия старт - националното първенство на Чехия, като се класира втори в малкия финал и в крайното класиране на 6-та позиция. Стоян Върбанов се класира 16-ти.

В третия старт - откритото първенство на Словакия, Стоян отново се представи отлично, като завърши 4-ти в малкия финал и 8-ми в крайното класиране. Владимир Попов завърши 12-ти.

В състезанието участваха скиори от Чехия, Словакия, Италия, Полша, Грузия, Белгия и България.