. бг ски новини : Никола Чонгаров с титлата в ски-кроса от Държавното п-во в Банско - 28 Март 2016 - 19:00

СКИ КРОС. Валентин Миладинов (Бороборд) и Ирен Машова (НСА) спечелиха титлите в дисциплината сноубордкрос на Държавното първенство по сноуборд и ски крос. На писта "Платото" в Банско днес участие взеха 93-а състезатели от 11 клуба в различните възрастови групи. Трасето бе изготвено лично от Виктор Жеков. Победител при мъжете и юношите е Валентин Миладинов (Бороборд), а при жените номер 1 е Ирен Машова (НСА). Първа при девойките е Лиа Манчева (Блейд София).

При момичетата до 15 години спечели Теодора Илиева, а при момчетата в същата възрастова група първи е Борислав Стоянов (Блейд). Шампион при децата до 11 години е Иван Иванов (Мотен).

Победител в ски кроса стана бившият национал в алпийските дисциплини Никола Чонгаров.

На 30 март шампионата продължава с дисциплината паралелен гигантски слалом, който ще се проведе на писта номер 8 в Банско. Участие ще вземе и носителят на Световната купа в паралелните дисциплини за този сезон Радослав Янков.