. бг сноуборд новини : Сани Жекова започна сезона с 11-то място в Чили - 27 Септември 2007 - 14:20

СНОУБОРДКРОС, Световна купа, 26.09.2007, Вайе Невадо (Чили). Още в първия си старт за новия сезон Александра Жекова показа, че и тази година смята да бъде сред най-добрите в дамския бордъркрос. Тя завърши на 11-то място в първия от плануваните два старта за Световната купа в Чилийския зимен център Вайе Невадо. Следващия старт на Сани е в събота на същото трасе, любопитно за което е, че то е изцяло изградено на височина над 3000м, което допълнително затруднява участниците.

Жекова се представи доста успешно в квалификациите за място, давайки 7-мо време от всички 28 участнички. Таке тя имаше нещастието да попадне в изключително сложна серия с носителката на Световната купа Линдзи Джакобелис (САЩ), канадката Кристел Дойон и представителката на Аржентина Кара Верфкин. Жекова не успя да изпревари двете северноамериканки и остана 11-та в крайното класиране. Линдзи без проблем успя да спечели всички серии до края и заслужено стъпи на най-високото място на почетната стълбичка, следвана от Маел Рикер (Канада) и Доресия Крингс (Австрия).

Мъжкия старт бе спечелен от Щиан Сиверцен (Норвегия), втори и трети финишираха ветераните от Канада Робърт Фаган и Дрю Нилсен.