. OUTDOOR : Андрей Гридин спечели с рекорд бягането на Олимп - 04 Юли 2016 - 17:21

ПЛАНИНСКИ УЛТРА МАРАТОН. Българският състезател Андрей Гридин спечели едно от тежките състезания в планинското бягане - Olympus Mythical Trail, провело се този уикенд в Гърция. Той триумфира в надпреварата, като постави и рекорд. Гридин завърши за 14.36 часа и изпревари с повече от 21 минути върховото постижение на румънеца Мариус Василаше от миналата година.

"Олимп има нов владетел и той се казва Андрей Гридин! Отне му 14:36 часа, като подобри рекорда на трасето на Olympus Mythical Trail с повече от 20 мин. Това се случи въпреки 28-градусовите температури през нощта, болките в коляното и трудното трасе. Конкуренцията на Андрей се предаде още на 64 км. Поклон и респект, Андрей! Благодарим ти!", фотография: Milena Alen

Силното бягане на българина му донесе убедителна победа. Той финишира с час пред втория Аргириос Вамвакитис от Гърция (+ 1.05:25 ч.). Третото място зае полякът Томаш Баранов.

Гридин е и състезател по ски бягане. Той беше в българския отбор за зимните олимпийски игри в Сочи през 2014 г.

Другият българин - Константин Атанасов, завърши на 11-ата позиция с 21.06:43 часа.

Състезанието се провежда всеки първи уикенд на юли в планината Олимп. Надпреварата включва почти 100-километрово трасе и 6410 метра денивелация.

Мария Николова стана втора при жените с 21.06:43 часа.