. бг сноуборд новини : Сани Жекова 8-ма във втория бордъркрос във Вайе Невадо, Чили - 30 Септември 2007 - 11:14

СНОУБОРДКРОС, Световна купа, 29 септември 2007 г., Вайе Невадо, Чили. Александра Жекова отново демонстрира отличната си форма, класирайки се 8-ма на втория старт за Световната купа по бордъркрос, който се състоя в събота, 29 септември, във Вайе Невадо, Чили. В полуфинала българската сноуборд звезда беше изпреварена от двете канадки Маел Рикер и Доминик Малтай, които станаха съответно 1-ва и 3-та в състезанието. На малкия финал за съжаление Сани пресече линията последна, което и отреди 8-мата позиция в крайното класиране.

SBX WC Valle Nevado: Maltais, Jekova, Yamada, Meiler, Credit: FIS

20-годишната българка е десета в генералното класиране за дисциплината сноубордкрос с 560 точки. Лидерка в подреждането с актив от 1800 точки е победителката днес Маел Рикер.

Александра Жекова с 8-мо място на Световната купа

29.09.2007 Световна купа – Сноубордкрос, Вайе Невадо (Чили). Сани Жекова постигна 8-мо място при второто си участие на Световната купа по Сноубордкрос във Вайе Невадо (Чили). Българката постигна 5-то време в квалификациите за място, след което успя да премине и четвъртфиналите, завършвайки втора в серията след канадката Доминик Малте.

В полуфиналната серия Жекова остана 3-та, след успешната блокада на двете канадски състезателки Малте и Рикер, които се класираха за големия финал. Сани нямаше късмет в малкия финал и завърши на последното 8-мо място. Победителка при жените стана канадката Маел Рикер, пред Мели Франкон (Швейцария) и Доминик Малте (Канада). При мъжете първите трима са както следва – Пиер Волтие (Франция), Щиан Сиверцен (Норвегия) и Ксавие Деларю (Франция).

След втория кръг за Световната купа лидерка при жените в генералното класиране е Маел Рикер, а Александра Жекова е на 10-то място. При мъжете води норвежецът Щиан Сиверцен. Следващият кръг в бордъркроса е на 1-ви февруари в Лейзин (Швейцария).

Александра и Виктор Жекови се връщат в България на 4-ти октомври, след което се присъединяват към отбора по паралелни дисциплини за предстоящите стартове в Холандия и Австрия на 12-ти и 21-ви октомври.