. бг ски новини : Биатлонистът Владо Илиев 30-ти на ски бягане - 21 Ноември 2016 - 21:21

СКИ БЯГАНЕ. Националът по биатлон Владимир Илиев подгря за началото на сезона в световната купа с участие в състезание по ски бягане. На турнира в норвежкия зимен център Бейтостолен 29-годишният троянец се пусна в старта на 15 км свободен стил. Той бе спечелен от представителя на домакините Дидрик Тонсет. Илиев се нареди на 30-а позиция с изоставане от 1,42,7 мин. На 15-о място с точно 30 сек по-бърз от българина финишира най-голямата звезда в ски бягането Петер Нортуг (Нор).

В старта в Бейтостолен участваха още няколко биатлонисти, които тренират в Норвегия. Най-добре се представи руснакът Антон Шипулин. Той зае 21-а позиция. Другите биатлонисти останаха след Владо Илиев. Сезонът в неговия спорт започва на 27 ноември. Тогава в шведския зимен център Йостерзунд ще се проведе смесената щафета (2х6+2х7,5 км).