. световни ски новини : Французинът Саразен с неочаквана победа в нощния паралелен слалом в Алта Бадия - 19 Декември 2016 - 21:10

АЛПИЙСКИ СКИ. Французинът Сиприен Саразен спечели първа победа в кариерата си за Световната купа по ски-алпийски дисциплини. 22-годишният Саразен триумфира в нощния паралелен гигантски слалом в Алта Бадия (Италия). Той победи с 10 стотни от секундата на финала олимпийския шампион в гигантския слалом от Ванкувър 2010 Карло Янка (Швейцария), въпреки че още в началото на решителното спускане изпусна щеката си. Миналогодишият победител Киетил Янсруд (Норвегия) завърши на трето място след успех в малкия финал с 23 стотни аванс пред сънародника си Лейф Кристиан Хауген. Янсруд все пак спечели първия "Зюд Тирол Трофи" като краен победител от четирите старта за Световната купа във Вал Гардена и Алта Бадия през последните четири дни. Носителят на големия Кристален глобус за последните пет сезона Марсел Хиршер (Австрия) за втора поредна година отпадна още в първия кръг на 1/16-финалите на надпреварата, след като беше победен с 6 стотни от секундата в двата манша от французина Стийв Мисилие. Той завърши 18-и в крайното класиране. В генералното класиране за Световната купа води Хиршер с 553 точки, пред Янсруд с 382 точки и Алекси Пентюро (Франция) с 313 точки. Sportal.bg 19 декември 2016 | 21:00 [xt] ski