. бг ски новини : Три от три за Беломъжев в Ски О Тура - 10 Януари 2017 - 18:23
Тачо доминира и в спринта, остави на 24 секунди след себе си руската легенда Едуард Хренников

СКИ ОРИЕНТИРАНЕ. Станимир Беломъжев спечели първите три старта от Ски О Тур - традиционно силен международен турнир по ски ориентиране, който се провежда в Швейцария и Австрия. Както БЛИЦ СПОРТ вече съобщи, българинът триумфира в първите два старта в Давос - дълга дистанция масов старт и средна дистанция, а днес победи и в спринта.

Тачо спечели с аванс от 24 секунди пред легендарния Едуард Хренников (Русия) и с минута и 22 секунди пред Андрей Ламов (Русия). В този старт временният водач в световната ранглиста Ерик Рост (Швеция) остана на шеста позиция с изоставане от 1:55 минути от Станимир.

В сряда е преследването на база резултатите от днешния спринт. Следва почивен ден, който състезателите ще използват за преместване в Австрия в района на Зулцберг, където на 13 и 14 януари ще се проведат последните два старта от тура: индивидуален старт и преследване на база резултатите от първите пет старта.