. бг ски новини : Краси Анев със сребро на 20 км на Европейското първенство по биатлон - 25 Януари 2017 - 13:52

БИАТЛОН. Красимир Анев завърши на 2-о място и взе сребърния медал от дисциплината 20 километра (индивидуално) на Европейското първенство по биатлон, което се провежда в Душники Здрой (Полша).

Титлата взе руснакът Александър Логинов, а общо шестима наши състезатели участваха.

Димитър Герджиков остана на 24-о място, Владимир Илиев е на 29-о, Антон Синапов е на 59-а позиция, Михаил Клечеров е 65-и, а Димитър Парталов остана на 95-а позиция.

Първенството естествено не събира най-добрите в света на този спорт, които се подготвят за Световното първенство в началото на февруари. Логинов завърши с време 49:54.3 минути, но допусна и една грешка при първата си стрелба. Без нито един пропуск от рубежа на 11.4 секунди остана Анев.

30-годишният Алексей Слепов (Русия) остана на 3-а позиция с нула пропуска при стрелбите и изоставане на 53.6 секунди.

Димитър Герджиков остана на 24-о място с два пропуска и изоставане от 3:50.5, а най-любопитно е представянето на Владимир Илиев. Той остана на 29-о място с пасив от 4:19.4, но и пет грешки при стрелбата. В тази дисциплина обаче се начислява по една минута за всяка пропусната мишена. Така теоретично Илиев можеше да стане европейски шампион, ако беше безгрешен.
Също с 5 пропуска с пушката е Антон Синапов, който остана на 59-а позиция с изоставане от 6:30.2 минути. Останалите българи до края са: 65-и Михаил Клечеров на 7:07.5 и 4 грешки, 95-и Димитър Парталов на 12:00.6 и 6 грушки. 114 биатлонисти завършиха този старт.