. бг алпийски ски новини : Наско Петров отново е №1 на ски в Италия - 21 Март 2017 - 22:37

АЛПИЙСКИ СКИ. Талантливият български скиор Атанас Петров за пореден път спечели състезание в Италия. Синът на сноубордистите от близкото минало Мария Димова и Атанас Петров стартира във Валдидентро, където се проведе четвъртото последно състезание за купа "Алте Валтелина".

По изключително твърдото трасе гарнирано със скок в средата младите таланти караха супергигантски слалом. Българският ас отново накара италианците да се равняват по него, като спечели първото място с преднина от 1,20 сек пред втория.

На 1 е 2 април пък ще се проведе и италианския шампионат за деца в който младите таланти ще карат и ски крос. През миналата седмица Наско спечели категорично и втория шампионат на Ломбардия за купата на ски училищата.