. OUTDOOR : Йоло Николов, Димчо Мицов и Шабан Мустафа най-бързи в Изпревари лифта 2017 - 30 Юли 2017 - 19:18

ПЛАНИНСКО БЯГАНЕ. Един от най-известните ни атлети в средните и дългите бягания Йоло Николов спечели четвъртото издание на атрактивното състезание "Изпревари лифта!". При дамите първа е учещата в САЩ националка Милица Мирчева.

Тазгошината напревара беше с джакпот от 3000 лв. Стартът по традиция беше на началната станция на лифта "Драгалевци - Бай Кръстьо" над Драгалевци, а финала беше на горната му станция "Бай Кръстьо".

За изкачване бяха маркирани два маршрута. Дължината на първото трасе под лифта е 1800м със сборна положителна денивилация от 411м и среден наклон от 24,4%. Второто трасе е с денивилация от 427м, дълго е 2300м и има среден наклон от 18,9%. Изненадващо повечето от водещите състезатели предпочетоха да бягат по по-дългото трасе.

До финала при професионалистите бягащи за джакпота достигнаха 15 атлети. Победителят Йоло Николов от СК "Атлет Мездра" финишира за 15,31 мин, което беше с 35 секунди по-слабо от времето на лифта, който всички преследваха. Друг от известните ни лекоатлети - Димчо Мицов финишира втори с време 15:59 мин, след като изпревари с атака само метри преди финала именития ни планински бягач Шабан Мустафа (ОСКЛА "Шампион Сунгурларе"), който така остана трети с време 16:07 мин.

При дамите най-бързата Милица Мирчева финишира за 18,21 мин., което е и 5-то време от всички завършили. Втора финала пресече Милка Михайлова с време 21:13 мин, отговарящо на 7-мо място в общото класиране.

Въпреки че и тази година никой не изпревари лифта, домакините от "Витоша ски" раздадоха на първите трима при мъжете 1800 лв от наградния фонд – съответно 800, 600 и 400 лева. Мирчева пък получи 300 лв. Чековете им връчи главният организатор Радослав Пеев от "Витоша ски" АД.

В масовия старт до финала достигнаха 87 души, като с най-добро време от тях беше Димитър Трапов от Гоце Делчев. Отличното постижение на 46-годишния Трапов се допълва от факта, че времето му от 20:26 мин е 6-то в общото подреждане заедно с професионалистите гонещи джакпота. Участниците в масовия старт участваха в томбола с атрактивни награди от Fibank, MaxSport, Oland (новата марка на Siven) и SportBox.

Организатор на състезанието и тази година беше "Витоша ски" АД, съвместно с Maxsport и сдружение Маратон.

ВИЖТЕ ТУК ФОТОГАЛЕРИИТЕ НА SKI.BG С НАД 1300 КАДЪРА ОТ ИЗПРЕВАРИ ЛИФТА 2017 !!!