. борд спорт : Кайтсърф регата „Приморско есен” определи шампионите за 2017-та - 11 Септември 2017 - 18:14

КАЙТ СЪРФИНГ. Кайт сърфистите от СК „Корал” не изневериха на своите привърженици от Приморско и за поредна година успяха да елиминират конкуренцията, за да заемат призовите места в крайното класиране на Републиканското първенство по кайтсърф.

Регата „Приморско есен 2017”, последен кръг от първенството за сезона, се проведе в рамките на уикенда 9-10 септември на плажа на ММЦ – Приморско, като участниците мериха сили в дисциплините COURSE RACING – KITE FOIL, COURSE RACING – KITEBOARD, HANG TIME и BEST TRICK. В продължение на два дни кайтсърфистите сътвориха истинско шоу за плажуващите, като им показаха уменията си в екстремния воден спорт. Организатори бяха Българска федерация по ветроходство, сърф клуб „Корал“ и Община Приморско, с генералната подкрепа на култовия SURF SHOP BURGAS.

Първото място в дисциплината BEST TRICK зае Славей Киряков от Сърф клуб „Корал“. Втори е Александър Танев от Бургаски морски клуб. Третото място остана за Мартин Маринов, като в класирането следват Стоян Стоянов, Йордан Матеев и Димитър Костов – всички от клуба в Приморско.

Славей Крияков спечели първото място и в дисциплината HANG TIME. Негов подгласник стана съотборникът му Мартин Маринов, а трети е Кристиан Манев от Поморие.

В дисциплината COURSE RACING – KITE FOIL класирането оглави Кристиан Манев от Поморие. Втори е  Йордан Матеев от Сърф клуб „Корал”, а трети се нареди Александър Караманолев от Поморие.

В COURSE RACING – KITEBOARD победител е Симеон Атанасов от Бургаски морски клуб, на втора позиция остана Славей Киряков от Сърф клуб „Корал“, а третото място зае Станимир Христов Копчелиев, също от клуб „Корал“.