. OUTDOOR : Атанасов и Константинидис триумфираха в ултра маратона Софийски манастири 2017 - 17 Септември 2017 - 21:17

УЛТРАМАРАТОН И ПЛАНИНСКО КОЛОЕЗДЕНЕ. Победители в двудневния ултрамаратон и крос-кънтри колоездене  "Софийски манастири" 2017 са софиянецът Константин Атанасов при бегачите и гръка Константинос Константинидис при велосипедистите. В общото класиране на дамите безапелационно купите съответно вдигнаха софиянката Мария Николова и шуменката Анелия Карагьозян (Илчов баир).

Ден 2: Поради непреодолими препятствия рано сутринта организаторите взеха решение да съкратят трасето на втория етап и за финал на надпреварата беше определен 42-рия километър в с.Байлово, община Елин Пелин. Приятното и интересно, макар и съкратено в последния момент до маратонските 42км трасе на новия втори етап от състезанието и в добавка продължилото и втория ден чудесно, безоблачно, слънчево време бяха прекрасен завършек на ултра уийкенд надпреварата, в която участниците прекосиха планините Люлин, Витоша, Лозенска и стигнаха до Стара планина, като изминаха около Софийската котловина общо 117км от старта в събота сутрин пред Клисурския манастир над Банкя през старт/финала при станцията на БЧК над с.Лозен до крайния финал в неделя следобед в родното село на писателя Елин Пелин с.Байлово.

След оспорван колоездачен двубой рамо до рамо по цялото 42км трасе, първи финала в Байлово пресякоха Константинос Константинидис от Солун, Гърция и Александър Минчев от Team Vegan, с 2 секунди в полза на гръцкия байкър (време 2:10:33ч). Трети финишира ветеранът Илко Илиев (2:13:34ч). След тях, четвърта пристигна и първата от дамите Анелия Карагьозян (2:43:06ч).

Включилият се само във втория етап на състезанието Мартин Митин от Кюстендил изненадващо поведе колоната при бегачите, откъсвайки се с над 20 минути от преследвачите си на първия контролен пост 10,5км. Макар и с по-малка преднина от под 10 минути на следващите контроли, той удържаше лидерската позиция почти до края. Все пак на финала кюстендилецът се оказа 4-ти, след като в последния участък преди с.Байлово беше изпреварен от тримата най-силни бегачи.

Близка битка за победата в етапа се водеше между столичаните Константин Атанасов и Милен Тончев, която след размяна на позициите на контролите 10,5км, 18км и 30км отново завърши в полза на Атанасов, който финишира за 4:17:31ч и безапелационно подпечати титлата си на победител в общото класиране на Софийски манастири 2017 / Sofia Monasteries 2017. Тончев завърши за 4:20:10ч, а третото място в етапа взе Мария Николова (4:21:09ч), която за пореден път демонстрира класата си наред с мъжете.

Поздравления за всички завършили участници и за отличната организация осигурена от екипа на Сдружение "Маратон" с подкрепата на фондация "София - Европейска столица на спорта 2018", спонсорите Salomon, Sport Box, DOLTCINI и с медийната подкрепа на WWW.SKI.BG.

Очаквайте още подробности, про фотография и видео репортаж скоро на WWW.SKI.BG !