. OUTDOOR : След два много успешни старта Дизела е 6-ти в Световните серии по скайрънинг - 20 Септември 2017 - 17:40

Кирил Николов-Дизела се завърна от Шотландия, където на 16 септември се проведе състезанието Salomon Ring of Steall Skyrace. Бягането е част от Световната купа и е с дължина 28 км и 2500 м положителна денивелация.

Българинът финишира пети в конкуренцията на повече от 600 бегачи, а след надпреварата сподели: “Състезанието бе много тежко, конкуренцията висока, а времето беше допълнително изпитание за участниците. Въпреки това, Ring of Steаll е вече един от любимите ми стартове и догодина задължително ще участвам отново.”

Дизела завърши с време 3 часа 29 минути и 40 секунди. Първи стана норвежецът Кристиян Аргенмунд, който пробяга дистанцията за 3 часа 25 минути и 50 секунди.

В началото на месеца се проведе и състезанието The Rut в курорта Big Sky, щата Монтана (САЩ). Там Кирил зае четвърто място, което е и второто най-добро класиране за Дизела през сезона, след като той финишира трети на Olympus Marathon.

За The Rut Кирил сподели: „Получи се страхотно бягане. Тази година конкуренцията бе още по-силна от миналата година, което може само да ме радва, защото означава, че спортът се развива.“ Първенец на The Rut тази година стана Аритц Егея.

До края на сезона остава едно състезание – Limone Skyrace, чийто старт е на 14 октомври в Лимоне (Италия). Това ще е решаващото състезание за крайното класиране на Световните серии по Скайрънинг. Към момента Кирил се нарежда на 6-а позиция в генералното класиране. Представянето му на Limone Skyrace ще отреди и мястото му сред елита на планинското бягане за сезона. Дизела ще съчетае този старт и с надпреварата за европейската титла във Вертикалния Километър.

20 септември 2017 | 12:44