. бг сноуборд новини : BIG, BIG AIR в София !!! - 23 Декември 2007 - 00:06

Невероятно, но факт! NOKIA Snowboard FIS World Cup Big Air Sofia 2007 се състоя с невиждана мощ и красота! И Гимпл я спечели !!!!!

Всички райдери, представители на ФИС и чуждестранни екипи казаха, че толкова добра организация и дух на FIS BIG AIR не са виждали до сега !!!

ОЧАКВАЙТЕ МЕГА ФОТОГАЛЕРИЯ И ОЩЕ СУПЕР ПОДРОБНОСТИ скоро ТУК !!!

Историческа нощ за България и за българския сноуборд! Грандиозната атмосфера, музиката на живо, фееричното осветление и най-вече невероятните изпълнения на световните сноуборд величия нажежиха настроението на многохилядната публика до червено!

Състезанието по сноуборд "Биг Еър", трети кръг от Световната купа на ФИС, се проведе в събота вечерта на площад "Александър I Батенберг" в центъра на град София пред между 6000 и 10 000 зрители, запълнили до краен предел цялото пространство на площада. Освен от тях, състезанието беше гледано от милиони зрители по целия свят, благодарение на преките излъчвания по Eurosport, БНТ и сателитния канал "България", а официалната медия на Международната федерация по ски - "Смарагд Медия", показа репортаж в 27 големи държави в Европа и Скандинавия.

Победител е австриецът Щефан Гимпл, който е носител на последните две Световни биг еър купи. Спечелилият последното биг еър състезание в Стокхолм финландецЯне Корпи първи изпълни "Cab 10", обаче Гимпъл отговори на предизвикателството със същия трик, но с по-добро приземяване, с което спечели само точка по-малко от максимално възможните 30. На второ място останаЯне Корпи (Финландия), а в словенската битка за третото място - Матевз Петек надви съотборника си Домен Бижак.

Щефан Гимпл, Австрия

Яне Корпи, Финландия

Матевз Петек, Словения

Чекът от 11 250 швейцарски франка за първото място бе връчен на австриеца лично от столичния кмет Генерал Бойко Борисов, който е и председател на органзационния комитет на Световната купа в София. На състезанието присъстваха немалко личности от спортния елит на България, сред които и председателят на ДАМС г-жа Весела Лечева, и председателят на БОК г-жа Стефка Костадинова.

Победителите

Председателят на БФСки г-н Цеко Минев връчи почетен плакет на директора на ФИС Световната купа по сноуборд г-н Марсел Лузе

Най-добрият ни фрийстайл национален състезател, който е и старши треньор на българския национален отбор по сноуборд свободен стил - Марио Беньо, се класира на 19-то място. Останалите български представители: Ангел Харизанов, Димитър Чокоев и Кристиан Малинов заеха съответно 39-то, 41-во и 45-то място.

Общо 45 сноуборидисти от 12 държави участваха в третия кръг от NOKIA Snowboard FIS World Cup на площад "Александър Батенберг" в София.

Петя Пийройнен, Финландия

В крайна сметка победителят не беше само Гимпл. От уникалното събитие спечели цяла България! Високата оценка за организацията на старта в София от страна на всички райдери, чуждестранни гости и официални представители от ФИС дават големи надежди за бъдещето на България на световната сноуборд сцена!

Международният съдия на ФИС г-н Марин Сладкаров, който ще съдииства на биг еъра в Москва на 9 февруари догодина и г-н Константин (Тино) Минчев, координатор на Световната биг еър купа в София, гледат състезанието от съдийската кула

Директорът на състезанието г-н Емил Семов и г-н Марсел Лузе, координатор на Световната сноуборд купа, следят перфектното провеждане на биг еъра