. бг ски новини : Българската смесена щафета 16-та на СК по биатлон в Йостерсунд - 26 Ноември 2017 - 20:37

БИАТЛОН. България завърши на 16-о място в смесената щафета в първия старт от сезона на Световната купа по биатлон в Йостерсунд (Швеция). Емилия Йорданова и Десислава Стоянова на 2 по 6.0 километра и Димитър Георджиков и Владимир Илиев на 2 по 7.5 километра изминаха трасето с общо време 1:14.78,9 час.

Българският квартет не въртя наказателни обиколки и използва общо 10 допълнителни патрона, за да финишира на 3:46.9 минути зад победителите от Норвегия.

Ингрид Ландмарк Тандреволд, Тирил Екхоф, Йоханес Тингнес Бьо и Емил Хелге Свендсен преодоляха дистанцията за 1:11.31,7 час. Норвежците завършиха без наказателни обиколки и използваха 13 допълнителни патрона. С една наказателна обиколка, с 6 допълнителни патрона и пасив от 5.3 секунди на второ място остана щафетата на Италия.

Германия финишира на трета позиция на 6.4 секунди зад шампионите. Германските биатлонисти използваха 10 допълнителни патрона и не въртяха наказателни обиколки.

26 ноември 2017 | 20:00