. бг ски бягане новини : Краси Анев със сребро в преследването на Евро 2018 - 27 Януари 2018 - 17:54

БИАТЛОН. Красимир Анев спечели сребърен медал в преследването на 12.5 километра на Европейското първенство по биатлон в италианския зимен център Риднаун-Вал Ридана.

30-годишният Анев повали всичките 20 мишени и остана на 27.6 секунди зад победителя Александър Логинов (Русия).

Българинът завоюва 8-и медал от европейско първенство в кариерата си и втори в Италия след бронза в спринта вчера. Краси стреля без грешка и при четирите влизания на огневия рубеж и финишира на втора позиция.

Логинов защити титлата си в дисциплината. Той направи две грешки в четирите стрелби и измина трасето за 32:22.1 минути.

Бронзовото отличие стана притежание на Евгени Гарайничев (Русия), който пропусна три мишени и изостана на 1:10.7 минута.

Владимир Илиев не завърши състезанието, след като направи шест грешки в първите три стрелби, а Антон Синапов не стартира.

По-късно днес е преследването на 10 км за жени, а утре европейското първенство завършва със смесените щафети.

Място     Спортист  Отбор  Резултат  Разлика  Грешки
1   АЛЕКСАНДЪР ЛОГИНОВ  РУСИЯ  32:22.1  +0.0  2 (1+0+0+1)
2   КРАСИМИР АНЕВ  БЪЛГАРИЯ  32:49.7  +27.6  0 (0+0+0+0)
3   Евгений Гараничев  Русия  33:32.8  +1:10.7  3 (1+0+2+0)
4   Ветле Шоста Кристиансен  Норвегия  33:37.2  +1:15.1  3 (1+0+1+1)
5   Томаш Крупчик  Чехия  33:38.2  +1:16.1  1 (0+0+0+1)
6   Симон Фуркад  Франция  33:39.1  +1:17.0  2 (0+0+1+1)
7   Фредрик Ессбак  Норвегия  33:54.8  +1:32.7  1 (0+1+0+0)
8   Дмитрий Пидручный  Украйна  34:00.8  +1:38.7  4 (2+0+1+1)
9   Лукаш Кристейн  Чехия  34:04.2  +1:42.1  2 (1+0+1+0)
10   Феликс Лайтнер  Австрия  34:06.0  +1:43.9  4 (1+1+1+1)

27 януари 2018 | 14:33

Клои Шевалие спечели титлата в преследването на Европейското първенство

Французойката Клои Шевалие спечели титлата в преследването на 10 километра от Европейското първенство по биатлон в италианския зимен център Риднаун-Вал Ридана.

Шевалие повали всичките 20 мишени и измина дистанцията за 29:25.4 минути.

Това е трети медал за французойката от шампионата след златото в индивидуалната дисциплина на 15 км и среброто в спринта на 10 км.

Втора завърши Ирина Варвинец (Украйна), която вчера спечели спринта, с една пропусната мишена и пасив от 11.0 секунди.

На трета позиция финишира Жулия Симон (Франция) с една грешка в стрелбата и изоставане от 43.2 секунди.

Българките Даниела Кадева, Емилия Йорданова и Стефани Попова не стартираха.
Утре европейското първенство завършва със смесените щафети.

До момента България има два медала от шампионата. Красимир Анев спечели сребро в преследването и бронз в спринта.

27 януари 2018 | 17:53