. бг алпийски ски новини : Килиан Албрехт 15-и в слалом за Европейската купа - 07 Януари 2008 - 20:17

Килиан Албрехт продължи възходящото си представяне през 2008-ма година с 15-ото място в слалома за Европейската купа, проведен днес в австрийския курорт Наудерс.

Австриецът с български паспорт трябваше се пребори с непрогледната мъгла в първия манш и изровеното поради топлото време трасе. Лошите условия само стимулираха Албрехт, който във финалния манш кара перфектно и завърши с второ време. Изоставането от първия манш обаче го прати на 15-ото място с общо време 1:51,12 мин.

Победител е 18-годишната нова звезда на австрийските ски Марсел Киршер, който завърши с общо време 1:49,78 мин. Любопитен момент от състезанието беше, че във втория манш Киршер изостана от Килиан Албрехт с цели 0,95 сек.

Втори в Наудерс е Щефан Кьоглер (Германия) с време 1,49,84 мин, а трети с 1:49,86 мин е сребърният медалист от Олимпиадата в Торино Райнфрид Хербст (Австрия).

Стефан Георгиев кара силно в първия манш, но не успя да завърши втория. Кирил Манолов пък не успя да се класира за финалното спускане. Утре тримата национали ще карат във втория слалом за Европейската купа, който ще се проведе пак в Наудерс.