. OUTDOOR : ОБИКОЛКА НА ВИТОША 100км 2018 - ДУАТЛОН - 24 Юни 2018 - 19:27
Камен Тончев и Боряна Николчева са победителите в дуатлона в Обиколката на Витоша

УЛТРАМАРАТОН ПЛАНИНСКО КОЛОЕЗДЕНЕ ДУАТЛОН #Витоша100км Големите герои в тазгодишното издание на Обиколката на Витоша са Камен Тончев и Боряна Николчева. Те станаха шампиони в дуатлона на 200 километра - комбинация от 100 километра колоездене и 100 километра бягане в рамките на два дни. В събота те обиколиха Витоша с велосипеди, а днес сториха това и пеша.

Тончев завърши дуатлона с общо време от 15:41:04 часа, като с времето му с колелото бе 5:29:13 часа, а на бягането фиксира 10:11:51 часа. Втори финишира Кристиян Кирилов с 16:14:45 часа, а трети е Иван Геров със 17:26:41 часа.

При жените резултатът на Боряна Николчева е 21:27:03 часа, което е с удивителните час и петнайсет минути по-бързо от миналогодишния рекорд. Само с велосипеда Боряна завърши стоте километра за 8:32:19 часа, а в бягането даде "гросмайсторските" 12:54:44 часа. Среброто бе за шампионката от миналото лято Виктория Данова, която финишира за 22:20:17 часа, а Гергана Петрова за втори пореден път е с бронз с време 22:37:49 часа.

БТА
24 юни 2018 / 17:48

ВИЖТЕ избрана част от супер екшън фотографията на SKI.BG от #Витоша100км 2018, включително изключителни широкоъгълни кадри с екшъна по калното трасе между пост Бистрица, пост Симеоново и финала във Фейсбук фотогалериите на SKI.BG тук >