. OUTDOOR : Българки са седми в Европа на планинско бягане - 01 Юли 2018 - 17:10

ПЛАНИНСКО БЯГАНЕ Българският женски тим - Маринела Нинева, Мая Недялкова и Радосвета Симеонова, зае седмо място в отборното класиране на европейския шампионат по планинско бягане в Скопие (Македония). Президентът на родната централа и първи вицепрезидент на Европейската атлетика Добромир Карамаринов откри официално състезанието вчера.

Балканската шампионка в дисциплината Маринела Нинева зае 22-о място на 11километра с 1:02:13 часа. Балканската вицешампионка Мая Недялкова и шампионката на маратон и спортно ходене Радосвета Симеонова бягаха заедно по трасето, но във финалните метри Недялкова надделя с 1:04:20 срещу 1:04:29 на Симеонова и те заеха съответно 33-о и 34-о място.

Европейска шампионка стана Мауде Матис (Швейцария) с 52:32 минути.

Треньорът Константин Василев и неговият възпитаник Георги Гергов участваха при мъжете на 11 км. 41-годишният Василев завърши на 46-о място с 55:49 минути, а 20-годишният Гергов зае 53-о място с 57:34. Италианецът Бернард Де Матеис (Италия) спечели третата си индивидуална европейска титла, след като преодоля дистанцията за 46:51 минути.