. OUTDOOR : Андрей Гридин с голям успех на ултра трейл в Швейцария - 08 Юли 2018 - 16:29

УЛТРА. Изключително представяне на Андрей Гридин в престижния швейцарски планински ултрамаратон Trail Verbier Saint-Bernard! Състезаващият се за България родом от Казахстан атлет, който след като прекрати състезателната си кариера в ски бягането се специализира в ултра маратонските бягания, днес финишира на 4-то място в генералното класиране в най-тежката 114,5км дистанция X-Alpine на изключително тежкото ултра трейл състезание по планинско багане в района на Вербие и прохода Сен Бернар в Швейцария, като спря хронометъра на 17:10:38ч. Гридин събра положителна денивелация от невероятните 8424м, като така заслужи и третото място в класирането в категория мъже!

Победител в 10-тото юбилейно издание на надпреварата е Жан-Филип Чуми от Швейцария с феноменалното време от 15:57:32ч., а на подиума се наредиха още двама представители на домакините.

По трасето Гридин се движеше в рамките на позиции от 12-та до 7-ма, но на последната контрола вече беше 5-ти. С финална атака Андрей успя да изпревари испанеца Алберто Винагре и триумфира с 4-то време и като първия чужденец, пресякъл финала. Браво, Андрей!!!

Очаквайте още подробности на WWW.SKI.BG !!!