. бг сноуборд новини : Иван Ранчев 8-ми на Европейската купа в Бад Гащайн - 11 Януари 2008 - 14:26

10.01.2008 – Европейска купа PSL в Бад Гащайн (Австрия). Иван Ранчев се представи отлично в старта за Европейската купа по паралелен слалом, който се проведе в австрийския зимен център Бад Гащайн. Ден след 7-мото място на Сани Жекова в старта от Световната купа на същата писта, Иван Ранчев кара страхотно и остави след себе си в класирането състезатели от световния елит от Австрия, Италия, Русия и САЩ. На осминафинала той успя да победи италианеца Роланд Фишналер (6-ти от Световно първенство за мъже 2007г.), а на четвъртфинала загуби от Антон Унтеркофлер (Австрия). Осмото място на Иван му донесе 160 точки, което ще го постави на границата на топ 50 в новата ранглиста на ФИС – една добра позиция за атакуване на олимпийски квоти през следващия сезон.

Победител в състезанието стана многократният световен шампион в дисциплината Джеси Джей Андерсън от Канада, който остави след себе си австрийците Щефан Плетцер и Антон Унтенкофлер. Радослав Янков допусна грешка и завърши на 50-то място от над 90 стартирали участници.

Следващия старт на отбора по паралелни дисциплини е на 19-ти януари на Световната купа в Ла Молина (Каталуния).