. OUTDOOR : Петото издание на "Витоша моята планина" с 6000 лв награден фонд - 13 Септември 2018 - 13:02

ПЛАНИНСКО БЯГАНЕ. Петото издание на популярното планинско бягане "Витоша моята планина" ще се проведе на 23 септември и ще е с внушителния награден фонд от 6000 лв. Организатори и тази година са "Витоша ски" АД, "Витоша ски клуб", Сдружение "Маратон" и  "София - Европейска столица на спорта 2018". Материалните награди за томболата сред участниците също са над 60 и са от спонсорите на атрактивната надпревара Fibank, Nestle, Salomon, EA7, "Oland", МаxSport и Tecnica. Право на участие имат всички физически и психически здрави хора, при спазване на маркировката и Закона за движение по пътищата.

Миналата година Димчо Мицов спечели надпреварата, като изпревари само с 4 секунди Шабан Мустафа

Трети финишира Кирил Николов - Дизела

Няколко часа след като беше пусната регистрацията на сайта Marathon.bg вече има над 15 записани. Очаква се както всяка година в състезанието да участват над 200 професионалисти, аматьори и ученици.

23 септември 2018 г.

8:15-9:15 ч. получаване на състезателните номера за 16 км на старта до Боянско ханче. Стартовите номера  на непълнолетните участници ще се получават с придружаващ родител или настойник;

10:00ч. старт 16 км, Боянско ханче. Координати 42°38’47.52″С   23°16’0.57″И;

11:00 – 11:30ч. получаване на стартовите номера за 3 км на х.Алеко с придружаващ родител или настойник.

12:00 ч. старт 3 км, х.Алеко;

13:00ч. награждаване на призьорите на х.Алеко без изчакване на всички завършили.

ТРАСЕ

Трасе 16км: Боянско ханче-Бялата вода-Златни мостове-х.Бор-Платото-Голи връх-х.Алеко.

Рекорд на трасето: Мъже 01:16:33 – Пол Коеч, Жени 01:34:03 – Милица Мирчева.

Трасе 3км: х.Алеко-Платото-Голи връх-х.Алеко

Организаторите си запазват правото на промени по трасето при необходимост.

Маркировка: Полиетиленови ленти.

Контролно време: Контролен пост х.Бор приема до 13:00ч. Финалът приема до 14:00ч.

Подкрепителни пунктове: Дендрариум(6,2км, 1230м Н.В), х.Бор(10.3км, 1500м Н.В), снабдени с мюсли барове и вода, на финала + банани.

НАГРАДИ И ТОМБОЛА

Класиране 16км: Индивидуално по реда на финиширане. В класирането за Мъже и Жени участват и останалите категории, разделени по пол.

Класиране 3км: До 3-то място, отделно за момчета и момичета.

Награди за 16км: Медали за призьорите във възрастовите групи. Купи на победителите при Мъже и Жени. Томбола с над 60 предметни награди между завършилите. Материални и парични награди както следва:

3 място – 40лв.

За нов рекорд на трасето ще има допълнителна материална награда от организаторите.

Награди за 3км: Първите три момчета и момичета ще получат материални награди и медали, а всички успешнo финиширали – подарък.

Всички успешно завършили една от двете дистанции ще получат сувенирна тениска.

ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ

Финансови условия: Стартова такса за 16км – 10лв. за заявилите се и платили до 23:59ч. на 21.09.2018 г. Заплаща се с карта, онлайн, чрез банков превод, на касите на easypay. Възможно е плащане в деня на старта – такса 15лв. Участието на 3км е без такса.

Допълнителна информация: Организирано е извозване на багаж на участниците на 16км от Боянско ханче до х. Алеко. Организиран е безплатен транспорт за участниците с Драгалевския лифт след финала срещу представен стартов номер (ще се допуска един придружител за участници на 3км).

Всички участници са застраховани.

За контакт: 0882 111 703 Петър Панков, office@marathon.bg

Заявки за участие: Незаявилите се или неплатили стартова такса до 21.09.2017г. 23:59ч. могат да го направят на старта срещу такса от 15 лв., но не по-късно от 9:15ч.