. бг ски новини : Краси Анев със злато и сребро от Държавното по летен биатлон в Банско - 18 Септември 2018 - 13:38

БИАТЛОН. Само два дни след като бе обявен за почетен гражданин на Самоков биатлонистът Красимир Анев спечели златен и сребърен медал от държавното първенство по летен биатлон, състояло се на 22 и 23 септември в Банско.

31-годишният състезател на клуб „Боровец” стреля безгрешно при спринта на 7.5 км и завърши втори, на едва 2 секунди, зад съотборника си в националния отбор Владимир Илиев от троянския клуб „Аякс”, който не улучи две мишени. В призовата тройка влезе още един национал – представителят на „Рожен” /Чепеларе/ Антон Синапов, който също направи два пропуска на рубежа.

В преследването на 12.5 км на следващия ден Краси Анев нямаше проблеми да стане републикански шампион. Той отправи 4 неточни изстрела по общо 20-те мишени, което, в отсъствието на Владимир Илиев, не се оказа фатално. Втори завърши Антон Синапов с 6 грешки, а също толкова неточности допусна и третият – Димитър Герджиков от „Чепеларе”.

Първият старт от новия сезон в надпреварата за Световната купа е в началото на декември в Поклюка, Словения.