. бг ски новини : Златарева и Тодоров с Купа “Бороспорт” (Монитор) - 13 Февруари 2002 - 15:31

Боряна Златарева от "Славия" и Деян Тодоров от НСА станаха носители на купа "Бороспорт" след двата слалома от състезанията по ски-алпийски дисциплини в курорта Боровец.
Стефан Георгиев и Мария Киркова от "Славия" спечелиха втория слалом, но това не им стигна за крайната победа. Олимпиецът Георгиев зае първото място при мъжете с общо време 1:28,85 минути от двата манша. Втори само на 19 стотни се нареди неговият съотборник Ангел Пумпалов. Пумпалов водеше след първия манш, но във втория отстъпи на най-добрия български алпиец. Трети на 4,82 секунди се класира Деян Тодоров. 18-годишният Тодоров, който беше първи в първото състезание, стана краен победител, с което взе и купата. Киркова беше без конкуренция при жените. 15-годишната алпийка, която не завърши във втория манш на първия слалом, след като бе начело след първия, зае първото място с 1:41,26 минути. Втора и трета се наредиха нейните съотборнички Боряна Златарева - на 1,90 секунди и Александра Димова - на 3,86. Най-добрата българска алпийка Надежда Василева отново не успя да финишира. Тя отпадна в първия манш, както и в петък. Златарева, победителка от първия слалом, стана крайна победителка.