. бг ски новини : Сребърен медал за Станимир Беломъжев и в средната дистанция на „Ски-О Тур“ - 16 Януари 2019 - 11:46

СКИ ОРИЕНТИРАНЕ. Станимир Беломъжев спечели сребърен медал и в средната дистанция - третото състезание в Партизау (Тирол, Австрия), част от престижната верига по ски ориентиране „Ски-О Тур“. Световният ни шампион от първенството в Красноярск през 2017 година премина по трасето за 26 минути 16 секунди.

Пред носителя на два сребърни медала от Световните военни игри в Сочи през 2017 завърши руснака Сергей Горланов – 25 минути и 9 секунди. Трети финишира осемкратният първенец на планетата и носител на осем златни медала от Зимни военни олимпиади Едуард Хренников, който спря хронометрите на 26 минути  26 минути 17 секунди.

Другият ни представител при мъжете - габровският ски бегач Мартин Пенчев, се класира на 6-та позиция с време от 28 минути 19 секунди.

В състезанието при жените Антония Дяковска е 12-та с време от 42 минути 36 секунди.

При девойките първото място в тази дисциплина спечели нейната сестра Андрея Дяковска, която преодоля трасето за 31 минути и 23 секунди

След трите дисциплини (дълга дистанция, спринт и средна дистанция) в генералното класиране за веригата Беломъжев се изкачи с една позиция и вече е трети с общо време от 1 час 45 минути 41 секунди. Начело е Горланов с 1 час 41 минути 45 секунди, следван от Хренников – 1 час 44 минути 33 секунди. Мартин Пенчев е 7-ми с време 1 час 55 минути 11 секунди.

"Ски-О Турът" продължава с още три състезания в Рамзау ам Дахщайн, който ще се проведат след двудневна почивка.

До момента Станимир Беломъжев е с четвърто място в дългата дистанция, втори е в спринта и втори в средната дистанция.