. бг ски новини : Краси Анев постигнал 12-ото място в Руполдинг със ски назаем - 21 Януари 2019 - 11:32

БИАТЛОН. Красимир Анев е карал със ски назаем в масовия старт на 15 км в германския зимен център Руполдинг, в който завърши 12-и и записа най-доброто си класиране за сезона.

Това става ясно от публикация на Анев във “Фейсбук”. Оказа се, че Краси е използвал ските на съотборника си Димитър Герджиков, който не участва в състезанието.

“Приятели на биатлона, искам да благодаря на Митко Герджиков за това, че ми предостави ските си за днешния масов-старт! Също така и на целия екип, който влага цялата си енергия, за да можем да вървим напред!”, написа Анев след вчерашния старт.

Самоковецът стреля без грешка и завърши на 36.3 секунди след победителя Йоханес Тингес Бьо (Норвегия), който допусна една грешка в четирите си стрелби и измина трасето за 36:43.8 минути, записвайки девета победа за сезона.

Българинът е 31-и в генералното класиране с актив от 131 точки. Лидерът Йоханес Тингес Бьо има 662 точки.

21 януари 2019 | 11:13