. бг ски новини : АлПиринСки обраха медалите в състезанието по ски-алпинизъм индивидуално на Витоша - 27 Януари 2019 - 21:07

СКИ АЛПИНИЗЪМ. Днес на Витоша се проведе първото състезание за годината в индивидуалната дисциплина в ски-алпинизма. Състезанието беше част от четвъртото издание на Витоша зимен фест. Природата беше благосклонна и сподели истинска зимна приказка - много слънце, сняг и красота на Витоша за всички любители на зимните спортове.

В нелеките условия на снеговалеж и лошо време в дните преди състезанието съдийският екип начело с Ники Диков, Георги Радев и Петко Тотев се постараха да направят интересен и техничен маршрут за участниците в състезанието. Както обикновено им се получи :) Трасето включваше три изкачвания на Стената покрай Заека до разклона синя / зелена писта, спусканията бяха до долна станция на Спас и две през гората до Лале 1, обща денивелация 1200 м.

Победител при мъжете стана Никола Калистрин с време 1:15:59, който успя да изпревари с над 9 мин. съотборника си от "АлПиринСки" - Банско Иван Геров. На трето място остана Кирил Николов - Дизела, който отбелязва голям напредък и в тази дисциплина, въпреки проблемите, които имаше с коланите.

При жените победителка с резултат 1:51:48 е Ивона Михайлова, която се върна в любимия спорт само няколко месеца след като стана майка. Втора остана съотборничката й Михаела Георгиева, и двете от СК "АлПиринСки", Банско.

Много приятно беше да видим за първи път на състезание любители на ходенето в планината със ски и колани, които взеха участие в маршрут Б. От много години на състезание по ски-алпинизъм не бяхме виждали участници от клубове в Сливен. Специални поздравления за Станимира Димитрова, най-малката участничка в състезанието, която едва 11-годишна премина успешно маршрут В.

Чудесно беше да бъдем част от поредния зимен фест на Витоша, организиран от София-Европейска столица на спорта/Sofia-European Capital of Sports. Надяваме се, че тази прекрасна инициатива ще стане традиция и ще събира любителите на зимната планина на любимата Витоша. Снимки и видеорепортаж от състезанието може да видите на фейсбук страницата на БФКА.