. световни ски новини : Норвежка най-добра в сноубордкроса в Лейзен, Швейцария - 02 Февруари 2008 - 12:09
Жекова завърши на последното 29-то място

Първа в бордеркроса за Световната купа в Лейзен, Швейцария стана норвежката Хелене Олафсен. Втора е французойката Диан Термоз Льоди, а трета - швейцарката Таня Фрайден.

Звездата на българския сноуборд Александра Жекова за съжаление остана на последната 29-та позиция в бордъркроса в Лейзен. В първото от квалификационните спускания, след като падна по трасето, Сани даде най-лошо време (1:57.34 мин при 41.65 сек за най-бързата в квалификациите Доресия Крингс), а във второто спускане Жекова изобщо не стигна до финала. Това определи лошия резултат на Александра, която остана без точки от този старт.

Бордеркросът по принцип е по-силната дисциплина на Жекова. В нея е досегашният връх на 20-годишната софиянка за Световната купа - второ място в Лейк Плесид, САЩ, миналия сезон, но този път късметът явно й изневери.