. бг алпийски ски новини : Алберт Попов печели симпатии сред фенове и специалисти - 30 Януари 2019 - 10:07

АЛОИЙСКИ СКИ. 21-годишният български скиор Алберт Попов, който записа изключителни за страната ни класирания в последните си стартове, се превърна в интересна тема за фенове и специалисти.

Albert Popov (BUL), Audi FIS Alpine Ski World Cup Men's Slalom on January 29, 2019 in Schladming Austria, photo: HEAD Ski Rebels

Попов се класира на шесто място в слалома за Световната купа, който се проведе в Шладминг. Българинът беше 13-и след първия манш и направи прекрасно каране във втория, а особено след средата на дистанцията започна да увеличава преднината си.

Влизането в Топ 6 е първо за българин в Световната купа от 20-и март 1985-а година, когато Петър Попангелов се класира на същата позиция в Парк Сити.

Името на Попов е все по-често споменавано сред любителите на зимните спортове в социалните мрежи, а също така и от журналистите.

Кремена Младенова
Gong.bg
30 януари, 8:35

Министър Кралев: Огромно браво за Алберт Попов!

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев поздрави Алберт Попов за поредното му великолепно представяне в Световната купа по ски алпийски дисциплини. Вчера 21-годишният българин завърши шести на нощния слалом в Шладминг и записа ново рекордно класиране в кариерата си.

"Огромно браво за Алберт Попов, който продължава с феноменалното си представяне в Световната купа по ски!

Само три дни след като завърши девети в Кицбюел, 21-годишният българин записа шесто място в нощния слалом в Шладминг.

Поздравления, Алберт! Продължавай да ни правиш горди с представянето и успехите си", написа Кралев в официалната си страница в социалната мрежа "Фейсбук".

30 януари 2019 | 09:59

И Радо Янков поздрави Алберт Попов

Най-добрият ни сноубордист Радослав Янков се присъедини към поздравите за скиора Алберт Попов, който завърши на шесто място на мъжкия слалом от Световната купа в Шладминг, Австрия.