. бг ски новини : България завърши на 11-о място в щафетата за девойки на Световното по биатлон - 30 Януари 2019 - 17:39

БИАТЛОН. Отборът на България завърши на 11-о място в щафетата на 3 по 6 км за девойки на Световно първенство по биатлон за младежи, девойки, юноши и девойки старша възраст в Брезно-Осърбле (Словакия). Мария Здравкова, Милена Тодорова и Любомира Пехливанска се класираха на 11-а позиция с една наказателна обиколка и шест допълнителни патрона. Българките финишираха на 2:49.2 минути след победителя Франция.

Българският тим беше на пето място след втория пост, но на последния Пехливанска използва четири допълнителни патрона и въртя наказателна обиколка, което прати България по-назад в класирането. Френската щафета в състав Камил Бенед, Софи Шавю и Лу Жанмоно измина трасето за 54:26.4 минути, а състезателките използваха само един допълнителен патрон. В състезанието участваха общо 24 отбора.