. бг ски бягане новини : Ски бегачите на „Рилски скиор” с изумителните 35 медала от Държавното п-во на Юндола - 14 Февруари 2019 - 21:11

СКИ БЯГАНЕ. Внушителните 35 медала – 15 златни, 11 сребърни и 9 бронзови, спечелиха ски бегачите на клуб „Рилски скиор” по време на държавното първенство на Юндола от 6 до 8 февруари. Участниците се състезаваха на бягане в класически стил и преследване в свободен стил, отделен старт в свободен стил, както и смесена щафета, а отделните възрастови категории бяха до 12-, 14-, 16- и 18-годишна възраст, както и мъже и жени.

Александър Огнянов /до 18 г./ спечели медали от всичките стартове, като заслужи по две златни и сребърни отличия. Също на два пъти първи бе Илиян Тодоров /12/, който добави веднъж и сребро. Припомняме, че през януари той записа най-добрия български резултат на неофициалното световно първенство за деца и младежи „Тополино” в Италия, където се нареди на 15-о място от около 200 участници.

Марио Матиканов /16/ неизменно стъпваше на почетната стълбичка с първо, второ и две трети места. Даниела Йорданова /14/ бе първа, втора и трета, а Божидар Димитров /мъже/, Дани Чолаков /14/ и Дияна Илиева /16/ се прибраха с по един златен и два бронзови медала. Веднъж „златни” станаха и Елена Дойнова и Мария Видинова /жени/, Симеон Огнянов /мъже/, Ивана Соколова /16/, Биляна Чавдарова и Диана Стоянова /14/. Останалите шест сребърни медала станаха притежание на Емили Виденова, Никол Димитрова и Теодор Стоянов /18/, Йоана Джандрева, Стефани Дойнова и Христина Джупанова /12/.

Наставничката Лиляна Кръстева бе изключително доволна от успехите на своите възпитаници. Тя не пропусна да изрази и благодарността си към спомоществователите на клуба – фирма „Бороспорт” за отлично подготвената писта в Боровец, фирма „Росиньол” за новите ски, щеки и вакси, както и фирма „Дием спорт” за екипировката. „Председателят на клуба Георги Митев също ни подкрепя във всички наши начинания”, завърши дългогодишната спортна деятелка Л. Кръстева.