. бг ски новини : Дафовска шеста в състезание на легендите в биатлона - 19 Февруари 2019 - 16:14

БИАТЛОН. Донеслата единствения златен медал за България от зимни олимпийски игри Екатерина Дафовска показа, че още може да се справя с биатлона на добро ниво.

43-годишната чепеларка завърши 6-а в състезанието на легендите, което се проведе на олимпийския център "Раубичи", който се намира близо до столицата на Беларус - Минск. Там в сряда стартира Европейското първенство по биатлон.

В старта при дамите, оставали значими следа в този спорт, Дафовска завъртя 2 наказателни обиколки и остана на 1,09,4 мин от победителката Надежда Скардино (Блрс).

Катя участва и в смесената щафета, в която си партнира с руснака Владимир Драчов. Те финишираха 7-и. Скардино триумфира и в този старт редом със Сергей Новиков.

Втори се наредиха съпрузите Дария Домрачова и Оле Ейнар Бьорндален. С това състезание красавицата се сбогува с родната публика. Миналата година Дария и Оле сложиха край на страхотните си кариери.

Норвежецът стана втори и в състезанието на легендите при мъжете. Спечели украинецът Андрей Дериземля.